Гражданско Движение ''ДНЕС''

Спорт и любопитно

Начало / Актуално - Спорт и любопитно / Тайбе Юсеин остана с...
Тайбе Юсеин остана със сребро на Световното по борба

Тайбе Юсеин не успя да се пребори за златото в категория до 62 килограма на Световното първенство по борба в Нур-Султан (Казахстан). Световната и двукратна европейска шампионка загуби с 3:5 точки от Айсулу Тинибекова (Киргизстан), пета на Олимпиадата Рио 2016, трета на Световното през 2017-а и бронзова медалистка от турнира "Дан Колов" тази година.

Българката започна по-активно финала и поведе с 1:0, след като съперничката й беше поставена в партер. Последва светкавична атака на киргизстанката и точките вече бяха 2:1 за Тинибекова. След това тя натрупа още една точка в първата минута на втората част.

Тайбе продължи да атакува и изравни до 3:3, което щеше да й донесе крайната победа. Тинибекова обаче атакува в края и си осигури световната титла с 5:3 точки.

Тайбе Юсеин е първата българска представителка на борбата, която си осигури олимпийска квота за Токио 2020. Медалът от планетарния шампионат пък е втори за страната ни след бронза на Айк Мнацаканян в неолимпийската категория до 72 килограма.